11.03.2020 r.

Drogie Pacjentki,
w związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem od dnia 12.03.2020 w celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa zdrowia wprowadzamy na terenie naszej placówki następujące zasady :

  • Przychodzenie na wizytę tylko osobiście – bez osób towarzyszących;
  • Stawianie się na wizyty o wyznaczonych godzinach (nie wcześniej) – ma to na celu unikniecie tłoku w poczekalni;
  • Obowiązkowa dezynfekcja dłoni po wejściu na teren placówki – płyn dezynfekujący dostępny w rejestracji;
  • W przypadku objawów infekcji dróg oddechowych: kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała – prosimy o niezwłoczną informację telefoniczną w celu zmiany terminu wizyty;
  • Obowiązkowe jest również podanie informacji o kontakcie z osobami przebywającymi na kwarantannie.

Powyższe zasady wprowadzamy w trosce o zdrowie naszych pacjentek oraz ich nienarodzonych dzieci mając nadzieję, że ograniczenia te spotkają się z Państwa zrozumieniem.

16.03.2020 r.

Drogie Pacjentki,

w związku z dynamiczną rozwijającą sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem w naszym kraju, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia kolejnych ograniczeń w funkcjonowaniu naszego Centrum od dnia 16.03.2020:

  1. Każda pacjentka w momencie rejestracji będzie wypełniać kartę epidemiologiczną dotyczącą występowania niepokojących objawów, kontaktu z osobami chorymi lub podejrzanymi o infekcję wirusem oraz przebywania na terenach o zwiększonym zagrożeniu epidemicznym;
  2. Do odwołania zawieszamy wizyty, konsultacje, badania diagnostyczne oraz wykonywanie zabiegów u pacjentek nie będących w ciąży. W przypadku stanów nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.  Pacjentki, które mają już potwierdzony termin na najbliższy tydzień (tj 16.03-20.03.2020 r) będą przyjęte zgodnie z harmonogramem.
  3. Wyniki badań prenatalnych będą wydawane tylko drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail zabezpieczoną hasłem). Do odwołania nie ma możliwości ich odbioru osobistego, przez osobę upoważnioną oraz wysyłki pocztą.
  4. Pacjentki korzystające z naszych usług odpłatnie bardzo prosimy o dokonywanie płatności kartami płatniczymi. Z naszej strony zobowiązujemy się do dezynfekcji klawiatury terminala po każdym użyciu.
  5. Konsultacje genetyczne związane z odbiorem wyników badań prenatalnych będą odbywały się tylko i wyłącznie telefonicznie (rozmowa z lekarzem specjalistą genetyki klinicznej).

Prosimy jednocześnie o zapoznanie się z treścią poprzedniego komunikatu z dn. 11.03.2020 (dostępny na naszej stronie www oraz na FB). Wszystkie przedstawione tam ograniczenia i zasady postępowania obowiązują bez zmian.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do powyższych zasad. Zostały one wprowadzone  w trosce o Państwa zdrowie i mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.  Jednocześnie zachęcamy do obserwowania naszej strony www oraz FB – planujemy wprowadzić  konsultacje teleinformatyczne dla naszych pacjentek. Wkrótce więcej szczegółów.

Zespół Centrum Medycyny Intymnej Gemma