Oferujemy Państwu kilka możliwości wykonania testów na ojcostwo. Wszystkie badania wykonywane są w renomowanych, sprawdzonych laboratoriach posiadających odpowiednie certyfikaty.

Badanie ojca i dziecka.

Do wykonania takiego badania potrzebne jest tylko pobranie próbki od ojca i dziecka, w dogodny dla Państwa sposób:

  • Badanie pokrewieństwa dziecka i domniemanego ojca – wymaz z policzka lub krew, pobierane na miejscu w poradni;
  • Badanie pokrewieństwa dziecka i domniemanego ojca przy pomocy mikrośladu (szczoteczka do zębów, używana chusteczka, smoczek itp) – nie wymaga obecności dziecka, od ojca pobierany wymaz z policzka lub krew;
  • Badanie anonimowe – badanie pokrewieństwa dziecka i domniemanego ojca przy pomocy mikrośladu (szczoteczka do zębów, używana chusteczka, smoczek itp) – nie wymaga obecności dziecka, ani domniemanego ojca dziecka, materiał dostarczony do poradni;

Czas oczekiwania na wynik to 7 dni roboczych.

Badanie ojcostwa w ciąży

Informacja dotycząca ojcostwa na tak wczesnym etapie może dać pewność przyszłej mamie oraz sprawić, że cała ciąża przebiegnie spokojnie. Badanie można przeprowadzić już od 10 tygodnia ciąży, czyli na samym początku ciąży a jego wynik jest tak samo pewny jak po narodzinach dziecka.

  • Nieinwazyjny, bezpieczny test na ojcostwo wykonany prenatalnie – od 10 tygodnia ciąży, do badania wykorzystuje się krew lub wymaz pobrany od domniemanego ojca oraz krew matki (w 10 tygodniu ciąży we krwi przyszłej mamy krąży już na tyle dużo DNA dziecka, że można na jej podstawie dokonać analizy ojcostwa).
  • Test na ojcostwo inwazyjny wykonany prenatalnie – od 15 tygodnia ciąży – amniopunkcja + wymaz od domniemanego ojca. Badanie wykonywane jest z płynu owodniowego, można je zatem wykorzystać także do sprawdzenia zdrowia dziecka łącząc je z badaniami w kierunku wad genetycznych.

Czas oczekiwania na wynik to 21 dni roboczych.

Zobacz nasze dodatkowe zabiegi