Antykoncepcja czyli świadoma kontrola narodzin
Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa na ciążę albo po prostu jesteś już zadowolona z wielkości posiadanej rodziny, powinnaś zapoznać się z dostępnymi, nowoczesnymi, bardzo skutecznymi metodami antykoncepcji. W obecnym czasie ginekologia ma do zaproponowania szeroki wachlarz bardzo skutecznych metod.

Metody antykoncepcji mogą być naturalne, hormonalne, chemiczne i mechaniczne – do wyboru jest kilkadziesiąt rodzajów tabletek, plastry, zastrzyki, wkładki, prezerwatywy, globulki, implanty. Każda ma inne działanie i przeznaczenie. Jedne środki są dobre dla nastolatki, rozpoczynającej współżycie, inne dla matki karmiącej, a inne dla dojrzałej kobiety. Niektóre metody opracowano z myślą o kobietach, które nie rodziły, inne wymyślono dla tych, które już nie chcą więcej rodzić. Poza tym innego zabezpieczenia potrzebują kobiety współżyjące sporadycznie a innego, mające stałego partnera. Są też rozwiązania dla pań systematycznych i dla zapominalskich czy prowadzących nieregularny tryb życia. Aby dana metoda antykoncepcyjna była bezpieczna i skuteczna, trzeba uwzględnić wiek kobiety, stan jej zdrowia, potrzeby, styl życia oraz jej przekonanie i nastawienie do różnych metod antykoncepcyjnych.

Długoterminowa antykoncepcja

Do długoterminowych nowoczesnych metod antykoncepcji, które zapewniają komfort i wysoką skuteczność należą min.

Konsultacje antykoncepcyjne

Naszej poradni przyświeca idea „antykoncepcji szytej na miarę”, czyli dostosowanej do potrzeb pacjentki tak, aby była bezpieczna, skuteczna, wygodna, akceptowalna finansowo oraz w miarę możliwości, niosła ze sobą korzyści pozaantykoncepcyjne.

Konsultacje lekarskie skierowane są do Pań, które dopiero chcą rozpocząć stosowanie antykoncepcji lub poznać nowe metody, a także dla tych które nie są zadowolone z metod, które stosują obecnie. Lekarz specjalista ginekolog udziela kompleksowej porady, szczegółowo zapoznaje pacjentkę z dostępnymi na rynku sposobami antykoncepcji, przedstawia sposób ich działania oraz skuteczność. Przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia pacjentki, jej preferencji, stylu życia, planów związanych z macierzyństwem. W trakcie wizyty istnieje możliwość pobrania odpowiednich badań laboratoryjnych, aby wykluczyć przeciwwskazania do danej metody. Wykonywane jest także badanie oraz USG ginekologiczne.

Zobacz nasze dodatkowe zabiegi