Badanie USG jest obecnie jednym z podstawowych badań stosowanych we wszystkich dziedzinach medycyny. Badanie jest zupełnie bezpieczne i zapewne ten fakt zadecydował o jego szerokiej popularności i wykorzystywaniu. Polega na zastosowaniu ultrakrótkich fal dźwiękowych ( ultradźwięków), które przechodząc przez tkanki i odbijając się od nich tworzą obraz na monitorze.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi diagnostycznemu oraz kadrze doświadczonych lekarzy, proponujemy Państwu bogaty zakres badań USG.

USG genetyczne płodu

To rodzaj bezinwazyjnego badania prenatalnego, które wykonuje się w I trymestrze ciąży ( od 11 tygodnia do 13 tygodnia i 6 dnia ciąży) oraz w II trymestrze (18 tydzień do 22 tydzień ciąży). USG genetyczne ma na celu wczesne wykrycie schorzeń płodu takich jak, wady wrodzone ( serca, układu kostnego, nerwowego, moczowego i innych) oraz określenie ryzyka tzw. Trisomii czyli zespołów Downa, Pateau i Edwardsa, które objawiają się miedzy innymi poszerzoną przeziernością karku NT, brakiem kości nosowej NB. USG genetyczne w naszej poradni przeprowadzane są tylko przez lekarzy posiadających certyfikat FMF (Fetal Medicine Fondation).

USG GINEKOLOGICZNE

Jest to jedno z podstawowych badań diagnostycznych i profilaktycznych, które powinno być przeprowadzane równie regularnie jak badanie ginekologiczne. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne, przeprowadzane przy użyciu sondy przezpochwowej zabezpieczanej każdorazowo sterylna osłonką.

USG PIERSI

Jedno z najważniejszych badań profilaktycznych dla zdrowia kobiety. Powinno być przeprowadzane co najmniej raz w roku, a w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek zmian, badanie powinno zostać przeprowadzone w najszybszym możliwym terminie. Badanie polega na ocenie budowy piersi – oceniana jest proporcja tkanki tłuszczowej do gruczołowej i włóknistej, zawartość dołów pachowych oraz węzłów chłonnych. Badanie nie powinno trwać dłużej niż 5-10 minut – w zależności od potrzeb danej Pacjentki. Warto podkreślić, że badanie jest bezbolesne i bezpieczne, również dla kobiet w ciąży.

USG TARCZYCY

to badanie pozwalające na dokładne zobrazowanie nawet małych zmian w tarczycy oraz na ocenę jej wielkości, struktury tkanki tarczycowej, rozległości i charakteru zmian oraz stopnia powiększenia węzłów chłonnych. USG tarczycy jest szybkim i bezbolesnym badaniem, które umożliwia wykrycie najmniejszych niedogodności. To bardzo ważne badanie w naszych czasach, kiedy guzki i torbiele okazują się coraz częstszym problemem, a ich wczesne ujawnienie zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę zdrowia. Badanie wykonuje doświadczony lekarz specjalista.